Polecane

Kategorie

Łazienka – jak optycznie ją powiększyć?

Właściciele małych łazienek doskonale wiedzą, że optyczne jej powiększenie to nie lada wyzywanie. Ciężko jest zaprojektować kilkumetrową łazienkę tak aby była ona stylowa, praktyczna i wyglądała na większą niż w rzeczywistości.

Do zaprojektowania takiej łazienki pomocne nam będą nowoczesne sprzęty ergonomiczne jednak jeśli chcemy optycznie powiększyć naszą łazienkę, powinniśmy użyć dobrze dobranych kafli. Sposób ułożenia płytek również jest bardzo ważny. Jeśli chcesz ją powiększyć to płytki powinny zostać położone poziomo, a format płytek powinien być duży. Dodatkowym elementem do powiększenia naszej łazienki będzie „wmieszanie” pasma kafli kontrastujących w energetycznym kolorze. A co zrobić by otrzymać efekt „ Wysokiego sufitu”? Należy wtedy nasze płytki ułożyć pionowo – to sprawi, że nasza ściana optycznie się wydłuży.

A jaki kolor naszych kafli? Stanowczo do małych łazienek należy wybrać kolory jasne. Doskonale sprawdzają się tam : śnieżnobiałe , kość słoniowa, beż czy subtelne szarości. Propozycję płytek czy dodatków można znaleźć na stronie :

http://www.hurtowniabatko.pl

Firma bezpłatnie przeprowadza również wizualizację dzięki której możemy zobaczyć jak będzie wyglądała nasza łazienka.

 Nie można jednak zapomnieć o kolorowych, dopasowanych dodatkach. Nie trzeba przecież rezygnować całkowicie z barwnych elementów.