Polecane

Kategorie

Udźwig i długość ramienia

Nie tylko na budowach, ale również i w mieście można niekiedy spotkać różne rodzaje dźwigów. Różnią się one od siebie nie tylko budową, ale i przeznaczeniem. Najczęściej pozwalają na podnoszenie i przemieszczanie ciężkich ładunków, ludzi, sprzętu oraz maszyn. W ten sposób stanowią wyjątkową pomoc zarówno w przypadku powstawania domu, bloku i innych konstrukcji. Jednocześnie są one stosowane podczas montażu reklam, oświetlenia drogowego, jak i podczas prac budowlanych obejmujących wiadukty oraz mosty. Z drugiej strony, można je spotkać również w portach, podczas prac przeładunkowych, załadunkowych i wielu, wielu innych. W tej kwestii, należy zwrócić uwagę na zadanie, które będzie do wykonania, gdyż każdy dźwig ma określony udźwig, który określa możliwy do uniesienia ładunek. W takim przypadku w ofercie firm można znaleźć między innymi dźwigi przeznaczone dla ładunków do 10 ton, do 18 ton, 30 ton, a nawet 80 ton. W każdym z tych przypadków, ważną rolę odgrywa również wysokość, na jaką mogą one skutecznie przemieścić ludzi, bądź ładunek. Wysokość podnoszenia, jest uzależniona często od masy udźwigu. Długość ramienia może, więc wynosić zarówno 15 metrów, jak również i 50 metrów. W ty przypadku uwzględniono dźwigi, które mogą się samodzielnie przemieszczać i są zamontowane na odpowiednim pojeździe. Innym podziałem jest ten obejmujący podwozie w zakresie dźwigów samojezdnych. Taki z kolei podział, uwzględnia dźwigi samochodowe, dźwigi gąsienicowe, dźwigi jezdniowe kołowe oraz dźwigi jezdniowo terenowe.

Należy zwrócić uwagę również na inny fakt. Nie każdy dźwig może samodzielnie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Na budowach najczęściej można spotkać dźwigi, które są montowane na miejscu. Każde z nich mają swoje specyficzne przeznaczenia i są dostosowane do pewnych warunków terenowych.

Dźwigi stanowiły odpowiedź na potrzeby ludzi w tworzeniu i powstawaniu nie tylko wysokich konstrukcji. To rozwiązanie dla wielu kwestii, również tych dotyczących ciężkich i mało poręcznych ładunków, jak i montowaniu wielu elementów, w tym reklam, lamp oraz klimatyzacji na budynkach.